lekcje online

W 2007 roku, kiedy wdrażaliśmy projekt dla 1000 pracowników jednego z polskich banków, nazywaliśmy je „wirtualnymi klasami” i tłumaczyliśmy, czym różnią się od rozmowy przez Skype.
(nadal możesz skontaktować się z nami przez Skype:Agata Krzysztof)

Dziś, kiedy prawie każdy ma smartfona, korzysta z messengera albo WhatsApp a wiele osób regularnie bierze udział w webinariach, sprawa jest jeszcze prostsza. Najczęściej nie potrzebujesz żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczy dostęp do Internetu i komputer albo tablet lub telefon.

Przed pierwszą „prawdziwą” lekcją lektor e-mailem lub przez komunikator prześle ci link do spotkania online. Napisz do nas e-mail albo zadzwoń jeśli chcesz przetestować połączenie – zaproponuj termin kiedy będziesz przy komputerze przez 10 minut.

Możesz też samodzielnie pobrać i zainstalować darmową aplikację Zoom.

Po kliknięciu w link powyżej Twoja przeglądarka pobierze plik instalacyjny. Uruchom go.

twoja przeglądarka, zabezpieczenia Windows, albo program antywirusowy, mogą pytać o zgodę na instalację nowego programu.

Po wyrażeniu zgody, pojawi się małe okienko z paskiem postępu. Instalacja trwa kilka chwil.

Jeżeli masz już link do spotkania wystarczy, że wybierzesz opcję Join a Meeting, możesz też zalogować się na konto lub założyć nowe (Sign In) ale nie jest to konieczne.

Link do spotkania zazwyczaj wygląda tak:

https://us04web.zoom.us/j/0123456789

numer na końcu jest inny dla każdego spotkania, trzeba wpisać go w pole „Enter meeting ID…”. Oprócz numeru wpisz też swoje imię. Możesz wybrać czy łączyć się z głosem i obrazem z kamery, ale te ustawienia możesz zmienić później.


Tu wybierasz czy będzie cię widać – to wcale nie jest konieczne żeby lekcja była udana.

Włącz swój mikrofon, będzie nam łatwiej rozmawiać.

W czasie lekcji możesz włączać i wyłączać dźwięk i obraz oraz pokazać dowolne okno otwarte na twoim komputerze. Możesz też włączyć okienko chatu tekstowego, który świetnie nadaje się do robienia notatek. Korzystając z opcji „Leave Meeting” po prawej stronie możesz zakończyć połączenie.

 

Jeżeli wolisz nie instalować aplikacji na swoim komputerze, możesz też połączyć się korzystając wyłącznie z przeglądarki stron internetowych.

Po kliknięciu w link Twoja przeglądarka może zapytać o pozwolenie na korzystanie z mikrofonu albo kamery. Po udzieleniu zgody dołączysz do spotkania online. Gotowe!

W trakcie lekcji Twój lektor może udostępnić Ci pliki oraz pokazać fragmenty książki, prezentacji i ćwiczeń. Będziecie rozmawiać tak samo jak na lekcji „twarzą w twarz”, możecie też skorzystać z tekstowego czata, lub białej tablicy żeby tworzyć notatki..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.